Belgin Usanmaz

Ben Kimim?

İŞ DENEYİM

İMTAŞ Sigorta Ege Bölge Müdürlüğü 1993-1997(Yönetim Asis.-Acenteler Satış)

MİGROS Tic. A.Ş İzmir Şube Müdürlüğü 1997-2008(Yönetim Asis.-Mağaza Satış Yönetmeni-Kalite Yönetim Uzmanı)

MİGROS Tic. A.Ş. Genel Müdürlük 2008-2010(Sanal Market Marka Yönetim Uzmanı)

İNCİ Sigorta Acenteliği 2010-…. (Satış Müdürü)

Doğum Yeri, Zamanı ve Koordinasyon Açıları :

Öz Burcunuz Yükselen Ay Burcunuz
İkizler Başak Akrep

Doğum Tarihi 15/06/1970
Doğum Saati 12:00
Doğum Yeri Türkiye,İzmir
Time Zone -2
Koordinatlar 38°40 N 27°15 E

Öz (Güneş) Burcunuz : İkizler

İkizler burçlarına ait kişiler, arkadaş canlısı, zeki, konuşkan, çok yönlü, meraklı, çabuk kavrayan, mantıklı ve sezgi sahibidirler. Fakat bazen oldukça karşıt özellikler de taşıyabilirler; huzursuzluk, aşırı eleştiricilik ve sabırsızlık gibi. İkizler insanları, çeşitlilik taşıyan işlere ihtiyaç duyar ve onlardan zevk alırlar. Aynı anda bir çok şey yapmaktan zevk alırlar, ki bunlar bazen onların randevularına geç kalmalarına neden olur. Can sıkıntısından nefret ederler. İkizler, genellikle bir deneyimden diğerine atlar. Uğraştığı konuda bilgi sahibi olur fakat hiçbir zaman konunun derinliğine inmez. Kararlılık, pek fazla başarılı olduğu bir konu değildir. Asıl yeteneği, bilgi edinmek ve onları yaymaktır. Eğer ki konuların yarısını dinlemek yerine tüm bilgileri öğrenmek için sabrederse çok bir başarılı ticaret adamı ya da öğretmen olabilir. Tüm bilgilere sahip olmasa da, konuşmaya çok hakim olduğu için, tüm bilgilere sahipmişçesine konuya devam edebilir. İkizler için entellektüel tatmin çok önemlidir. Zihinsel durgunluğa tahammülü yoktur, bu zihinsel uyarımı tatmin etmek ihtiyacı yüzünden her konuda okur ve iletişimde bulunur. Bu durum onu çok hırslı bir kişi haline de getirebilir, hiçbir zaman bulamayacağı “en iyi”ye ulaşmak adına sürekli bir konudan diğerine atlamasına neden de olabilir. İkizler, hızlı düşünme, her durumda doğru konuşma yeteneğine, yüksek zeka ve espri yeteneğine sahiptir. Bazı kişiler onun birdenbire değiştirdiği konuları takip etmekte zorlanabilirler. İkizler çok hızlı düşündüğü için, genellikle diğer kişilerin cümlelerini onlardan önce tamamlayabilir. Bu durum, kendi fikirlerini anlatma isteğinde olan bir kişi için oldukça rahatsızlık verici olabilir. Kendini tutabilmeyi ve insanların kendi fikirlerini anlatmalarına imkan tanımayı öğrenmelidir. İkizler, her konunun iki yanını da görme yeteneğine sahip olduğu için, bocalama yaşaması ve iki fikir arasında karasız kalması muhtemeldir. Genellikle o an yanında kim varsa, onun düşüncesini benimseyecektir. Durumlar değiştikçe o da değişecektir. İkizler için kararsızlık çok büyük bir sorundur. İkizler genellikle duygularından bağımsızdır. Olayları aşmak için kalbinden çok aklını kullanmayı tercih eder. Mantık ve nedensellik onun yol göstericileridir. Diğer kişilerin eylemlerinin nedenini anlayabilir, fakat ilgili kişinin duygusal tepkilerini kendisine yansıtmakta zorlanır. İkizlerin sahip olduğu bazı negatif özellikler; konsantrasyon ve odaklanma eksikliği, kararsızlık, yüzeysellik ve hayalciliktir. Çok dırdırcı oldukları da söylenebilir. İkizler, aklını kontrol alma konusunda çaba harcamalıdır. Gergin bir sinir sistemi vardır. Eğer sinirlerini kontrol altına almazsa, hastalanma riski taşır. Bu zorluktan kurtulmanın yolu kendisine verdiği önemi azaltarak, bu önemi diğer kişilerin hizmetine sunmasıdır. Her şeyden önemlisi; İkizler, enerjisini ve aklını kontrol altına almayı öğrenmelidir.

Yükselen Burcunuz : Başak
Başak olan kişiler pratik, analitik, ayrımcı, titiz, dikkatli, güç beğenen, detaylara dikkat eden, metodik, sessiz, kibirli olmayan, utangaç, eleştirel, düşünceli olurlar. Zeki, aktif ve uyanık bir zihniniz var. Bilgi kazanıp onu pratik uygulamaya koymak sizin için önemli. Mükemmellik için çabalıyorsunuz ve birlikte ya da etrafında yaşanacak birisiniz. Çünkü kendiniz ve başkaları için belirlediğiniz standartlar çok yüksek. Bazen başkaları bu yüksek standartlara ulaşmak için asla yeteri kadar “iyi” olamaz. Bir şeydeki yanlışlıkları bulmak sizin gücünüz. Bazen, yine de bu ilişkilerinizi bozabilir çünkü sıksık eleştirel gözünüzü sevdiğinize ve onun yaptıklarına çevirirsiniz. Karamsarlık ve kendinizi çok eleştirmeniz düzeltmeniz gereken iki hatanız. Çok endişelenmeye (özellikle küçük şeyler ve detaylar için) meyillisiniz. Çok fazla endişe sağlığınızın bozulmasına sebep olabilir. Tüm deneyimleri sindirmeyi ve onları pişmanlık, kin, burukluk ve acı olmadan özümsemeyi öğrenmelisiniz. Kendinizi yetersiz hissettiren tüm negatif duygulardan kurtulmalısınız. Yaşınız kaç olursa olsun daha genç gösterirsiniz. Çok huzursuz ve asabisiniz. Bu nedenle nadiren kilo alırsınız. Bazen çok kararsız olabilir ve bazı şeylerden emin olamayabilirsiniz. Öğrenmeniz gereken spiritüel ders: Hizmet. Merkür, Başak burcunu yönetir. Bu yüzden haritanızda önemli bir yeri vardır.

Ay Burcunuz : Akrep
Ağzı sıkı birisiniz ve insanların hataları üzerine sessizliğe bürünmeye eğilimlisiniz (zihninizde ya da gerçekte). Zihinsel ve duygusal odaklanma bedensel şeyler, cinsellik ya da ölüm üzerine olabilir. İnsanların düşüncelerinden ve planlarından şüphelendiğiniz için onlara güvenmekte zorlanıyorsunuz. Kendinizi çok az kişiye açıyorsunuz ve başkalarına güvenmeyi doğru bulmuyorsunuz. İnsanların sizi kırmasına izin vermek ve ilişkilerde kontrolden vazgeçmek sizin için hiç kolay değildir. Tutkuyla seviyorsunuz ve tutkuyla nefret ediyorsunuz. Belki de anneniz çok kontrolcüydü. Geçmişte yapılmış yanlışlara fazla takılıyorsunuz, onları unutmuyor, affetmiyor ve kendinize saklıyorsunuz. Suçluluk, kin ve intikam duygularının üstesinden gelmelisiniz. Vazgeçmeyi ve bazı şeylerin gitmesine izin vermeyi bilmelisiniz, yoksa sağlığınız bozulur. Duygularınızı bastırmak yerine onları ifade etmeyi öğrenmelisiniz. Yüzeysel görünümlerden memnun kalmazsınız ve her zaman gizli amaçların varolduğunu düşünerek yüzeyin altına inip sorgular, araştırırsınız. Büyük bir duygusal derinliğiniz var. Kontrol ve disiplini sağladığınızda büyük bir başarı potansiyeline sahip olursunuz. Çekici, enerjik, bağımsız, agresif, sabırlı ve kararlısınız. Tutkuların kişisel kontrolü zorunludur. Siz herhalde dünyaya mücadele gücünüzü göstermek için geldiniz. Hayatta büyük sorunları ve problemleri tek başınıza aşacaksınız. Açık sözlülük ve dobra görünüşünüz yanında ketum ve bilinmez bir kişiliğiniz var. Temelde tutucu olduğunuz söylenebilir. Her tür değişikliğe karşı olabilirsiniz. Bir fikre saldırdığınız zaman bir militan havasıyla harekete geçebilirsiniz. Fikirlerinizi benimsetmek için rahatlıkla eylemci kişiliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Çabuk kızan, öfke patlamalarına açık bir kişiliği içinizde, bilinç altınızda gizliyor olabilirsiniz. Etik kavramınız ya çok gevşek ya da aşırı tutucu. Uç noktalardasınız. Tiryakilik yapan şeylere karşı zayıf olabilirsiniz. Özellikle alkol ve tütün ürünlerine karşı çok dikkatli olmalısınız.

İlişkilere Yaklaşımınız
Sakin, utangaç, hassas, duygusal, nazik ve romantik birisiniz ve de ailenize, tanıdık çevrelere, anılara ve geçmişe derin duygusal bağlarınız var. Doğum günleri, yıldönümleri, ailevi gelenekler ve diğer belli kişisel günler sizin için çok önemli. Aşk ilişkilerinizde ilgi, duygusal destek ve güvence arıyorsunuz. Duygularınızda ve hislerinizde değişken olabilirsiniz. Ev ortamınızda huzur ve ahenk arzuluyorsunuz. Tıpkı bir yengeç gibi bu ikisine sıkıca tutunmuş hiçbir yere gitmesine izin vermiyorsunuz. Daha da ileri gidersek, başkalarına olan sevginiz ve alakanız size bağlılık, sahiplenme ve çiftlerin birbirinden kopamadığı bir ilişki türü olarak dönecek. Güvensizlik ya da sevgisizlik hissi yahut ilgi gösterilmemiş olması çok yemenize ve aşırı kilo almanıza yol açabilir. Sorunlarınızı örtbas etmek zengin içerikli ve tatlı yiyecekler isteyeceksiniz. Muhtemelen anneniz sevgi ve ilgi hislerinizle ilgili önemli bir yere sahip. İhtiyaç duyulan birisiniz ve kişisel cazibeniz, çekim alanınız ve cana yakın olmanız sizi doğal bir bakıcı yapıyor. Başkaları sizi anneleri gibi görüyor. Ev ve arazi alım satımından para kazancınız olabilir. Ailenizden bir mirasa konma olasılığınız çok yüksek. Bu görünüm size gizli aşk ilişkileri de verecektir. Geç yaşta da olsa, sevgi ilişkilerinde hayatınızda en azından bir kez yüzünüz gülecektir.

Başkalarıyla direkt karşı karşıya gelmekten sakınıyorsunuz. Ağır ağır ya da dolaylı yoldan yaklaşmayı tercih edersiniz. Saldırgan tutum, rekabetçi davranış sizi rahatsız ediyor. Egonuz sizi zayıf kılıyor ve özellikle zirveye giden yolda itici güç oluşturacak hırs ve hevesten yoksunsunuz. Öz tatmin sizin için daha önemli. Güçlü olmayı gerektiren zor durumlarda yetersiz hissedebilirsiniz. Fakat başka biri ya da aileniz tarafından sevildiğinizi ve size değer verildiğini hissettiğinizde bütün azminizle savaşacak ve savunacaksınız. Bu sizin fazlasıyla korumacı yönünüzden kaynaklanıyor. Gerek görülürse, güdüler ve sezgiler ortaya çıkar ve sonuna kadar savaşırsınız. Hedefleriniz ve eylemleriniz aileniz, sevdikleriniz ve sizin için önemli kimseler etrafında odaklanmaya meyilli. Hata bile olsa onlar için büyük fedakarlıklar yapabilirsiniz. Aşırı baskıyla başa çıkamıyorsunuz, rekabetçi durumlar size çok geliyor. Alıngan, kaprisli, kaygılı olabilirsiniz ve işle ilgili çok fazla talep ve gerginlikler olduğu zamanlarda ortalıkta olmak size zor gelebilir. Enerji seviyeniz değişken ve özelikle duygusal ahenginiz ya da evle ilgili kopukluklarınıza bakılacak olursa, duygusal yapınıza çok bağlı. Sindirim sisteminizde sorunlar yarattığından üzgün olduğunuz zamanlarda çok fazla yemekten kaçınmalısınız. Çalışkan, cana yakın, kaprisli, korumacı, inatçı, önsezi yeteneği olan, içgüdüleri kuvvetli, hassas ve belki de aşırı duygusalsınız. Duygularınızı kontrol etmeniz sağlığınız açısından önemlidir. Ev satın alırken çok dikkatli olun. Bilhassa su ile ilgili problemler yaşadığınız yerde eksik olmayabilir. Bu arada ev kazaları sık sık neşenizi kaçırabilir. Bu görünüm, ileriki yaşlarda aile üyeleriyle problemlere sebep verebilir. Annenizle veya babanızla hayatınızın belli bir döneminde soğukluk yaşayabilirsiniz. Küçük yaştan itibaren siz veya bir yakınınız göz problemleri, yoğun baş ağrıları veya migrenden çekebilirsiniz. Mide ve barsaklarınıza dikkkat etmelisiniz. Bu bölgelerde aşırı hassasiyetten dolayı problemler baş gösterebilir. Bu posizyon hanımlarda, göğüslerde oluşabilecek problemlere işaret eder. Bilhassa hanımların yılda bir mamogram çektirmeleri gerekmektedir.

Muhtemel Eş / Partner Özellikleriniz
Partneriniz agresif bir yapıya sahip, çabuk öfkelenmeye eğilimli, aynı zamanda faal ve iddialı biri olacaktır. Spor ile ilgilenebileceği gibi, sert, gergin, kavgacı, hatta baskın özellikli, yönetmeyi seven bir eş dahi olabilir. Eşiniz, yaşamın tadını çıkarmaya çalışırken, her ne olursa olsun hareket ve enerjiyi ön plana alacaktır. Sevgisini gösterme şekilleri bile enerjik ve aktif olacaktır.Onun, tek tatil gününde, sizinle evde oturup televizyon seyretmesini beklerseniz, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Cinsel yaşamda da sakin bir hayat beklemeyin. Partnerinizin tensel beklentileri, ilişkinizde önemli olacaktır. Aynı zamanda onun hızlı hayatına uymak için sizin de biraz hareketli olmanız gerekebilir. Kendinize dinlenmeye ayırdığınız günleri onunla paylaşacağınız, tatil günlerinizde onun spor karşılaşmalarını izlemeye gideceğiniz bir ilişki yaşanabilir. Onun inatçılığına ve değişmezlerine, hemen istemelerine şimdiden alışmaya başlamalısınız. İlişkinizde onun zaman zaman küstahlaşmasını ve sizi kırmasını engellemek istiyorsanız, enerjisini akıtmasına yardımcı olmalısınız. Bolca onaylanmak ve haklı çıkmak isteyecektir. Arkadaşlarının onun için önemli olacağını da şimdiden bilmelisiniz. Onun, arkadaşları ile vakit geçirmesine izin vermedikçe başınız dertte demektir. Size çiçek alırsa, bu çiçeğin, romantik bir akşam yemeği sonrası vermesini beklemeyin. Onu, bir spor koşusu sonrası, elinde bir pırlanta yüzük ve koca bir demet çiçek ile görebileceğinizi bilmelisiniz.

İkizler Burcunu Temsil Eden Taşlar
Pırlanta Yeşim Topaz Aquamarin

İkizler Burcunu Temsil Eden Renkler
Beyaz -Yeşil -Gümüş -Rengi -Sarı

İkizler Burcunu Temsil Eden Çiçekler
Maydanoz- Snapdragons -Süsen